הנקה בהישענות לאחור - "תנוחת חדר לידה"

את האמא הזו פגשתי לראשונה לפני שנתיים, בלידה הקודמת. היום, בייעוץ עם התינוק החדש, היא הזכירה לי שקראתי אז לתנוחה הזו "תנוחת חדר לידה". בדרך כלל אני משתמשת בשם הרשמי שלה, הנקה בהישענות אחורה, או הנקה אינסטינקטיבית, אבל עבור הרבה אמהות, הכותרת "תנוחת חדר לידה" עוזרת להבין את הכוונה.

התינוק יכול להגיע אל השד מזוויות שונות, אבל בדרך כלל אציע לאמא שתשכיב אותו עליה באלכסון קל, בטן לבטן, כשרגליו לכיוון המפשעה שלה ופניו ממש על השד. לא לדאוג, הוא לא ייחנק. גם תינוק שזה עתה נולד יכול בתנוחה הזו להרים מעט את הראש כך שהאף מרוחק מהשד, אבל גם כאשר האף שקוע בשד, הוא ממשיך לנשום מאחר שהנחיריים פונים לצדדים.

צריך שתהיה לאמא תמיכה טובה, בעיקר מתחת ליד שלאורך גופו של התינוק. גם הגב התחתון צריך להיות נתמך, והכתפיים והעורף - רפויים. ביד השנייה היא יכולה לעזור ולכוון קצת את התינוק או הפטמה, לפי הצורך. במקרים רבים התינוק לא זקוק לעזרה נוספת, וההיצמדות טובה ועמוקה יותר מאשר בתנוחות אחרות.

בדרך כלל כשהתינוק מתקשה להתחבר נעבוד איתו כשיש מקסימום מגע עור לעור: הוא לבוש בחיתול בלבד, או חיתול ומכנסיים, ואמא ללא חולצה וחזייה. מלמעלה נפרוש שמיכה קלה. חום הגוף של אמא שומר על התינוק חם, ומגע העור עוזר להעיר את האינסטינקטים שלו. התמונה הזו צולמה בסוף הביקור, אחרי שהתינוק נרדם, מרוצה ושבע, והתעורר שוב כי הלבשנו אותו.


פוסטים קשורים

הצג הכול

שוב הוא יונק?

לפעמים אני נזכרת כמה תמימה הייתי בהריון הראשון שלי. אני זוכרת את עצמי יושבת עם דף ועט ומנסה לתכנן סדר יום שאיישם עם התינוקת שלי, שעוד לא...