רופאי ילדים, רוצים אירוח חינם במלון חמישה כוכבים?

רופאים שיתארחו בכנס הזה (ואני יכולה במידה מסוימת להבין אותם) מוזמנים לכתוב לי אחריו ולספר חוויות + פירוט שקית המתנות שתקבלו שם (ותקבלו, אל דאגה). שמכם ופרטיכם יישארו חסויים.

האירוע יתקיים במלון ממילא בירושלים – מלון חמישה כוכבים, חדש, נראה מקסים, על פי האתר שלו. יהיו הרצאות, וגם ארוחת צהריים, ערב, בוקר ושוב צהריים.

מי שרוצה להגיע למלון ככה סתם – מחירי החדרים מתחילים מ-1,400 שקל ללילה, כולל ארוחת בוקר. אין אפשרות לארוחות צהריים/ערב באמצע השבוע, אבל לידע כללי – בסוף השבוע, שיש בו ארוחות, מדובר בתוספת של 175 שקל לארוחה.

מי המרצים? פרופ' רענן שמיר, שכבר הוזכר בפוסט הקודם, מרצה מביה"ח לילדים בקרואטיה, ד"ר רונית לובצקי מבי"ח דנה לילדים, ד"ר קורינה הרטמן מבי"ח שניידר, וד"ר דרור מנדל, מחלקת ילודים ופגים, מסוראסקי (איכילוב). זיכרו את השמות. כל הרופאים האלה מבינים דבר או שניים בביולוגיה, אנטומיה, פיזיולוגיה והתפתחות תינוקות בהנקה ובלעדיהם, עובדים בבתי חולים ורואים תינוקות חולים ופגועים כל יום, ובוחרים לשתף פעולה עם מנגנוני שיווק של חברות התמ"ל.

אני לגמרי בעד שרופאי ילדים ילמדו על תזונת תינוקות ועל הנקה. לא לומדים על זה מספיק ואת העדויות לכך רואים בשטח. אבל לעשות זאת בחסות חברת תמ"ל זה לומר – נכון, הנקה זה ממש-ממש חשוב, אבל זה בונוס. תמ"ל מבחינתנו זה הסטנדרט ומי שרוצה להשקיע, שתניק. ולא כך הדבר. הנקה היא הסטנדרט, תמ"ל הוא בחירה נחותה. ורופא שמרצה מטעם, בחסות ובתשלום מחברה שמייצרת מוצר נחות שיש לו סיכוי סביר לפגוע בהתפתחות האופטימלית (לא מקסימלית; אופטימלית) של תינוק, נוהג באופן לא אתי. לך אחר כך ותשכנע אמא שהנקה זה חשוב, כשאצלך במשרד אפשר למצוא דוגמיות, קופונים ופרסומים אחרים, כשאתה כותב לה מרשם לאנטיביוטיקה, לדלקת אוזניים שיכלה להימנע אם התינוק הזה היה יונק, בעט שקיבלת מיצרן תמ"ל.


פוסטים קשורים

הצג הכול

למה הבקבוק שלך גדול כל כך?

ב-24 השעות הראשונות לחייהם, תינוקות שיונקים הנקה מלאה יאכלו בממוצע 37 מ"ל – לא בארוחה אחת – לאורך כל היממה. זה הגיוני, מאחר שגודל הקיבה שלהם באותן 24 שעות ראשונות נע בין 5 ל-15 מ"ל, ולהבדיל מקיבה בוגר