סימילאק תלמד רופאים על הנקה

ופאי ילדים, שימו לב: סימילאק מודעת לצורך שלכם ללמוד יותר על תזונה, ומתגייסת למשימה החשובה הזו. אתם מוזמנים לכנס בן יומיים שבו תזכו להרצאות וסדנאות. ויש כאן גם הכשר מיו"ר האיגוד שלכם, פרופ' מתי ברקוביץ, שחתום על מכתב ההזמנה, לצד מנכ"לית החברה.

אני מחכה עדיין לקבל את הפרטים המלאים, אבל מוכנה להמר שהרופאים המתארחים ישוכנו ויטופלו היטב, מבלי שיצטרכו להוציא שקל מכיסם.

זה מזכיר לי איך לפני שנים ספורות הגיע ארצה ד"ר ג'ק ניומן, רופא ילדים קנדי ויועץ הנקה, בעל רקורד מרשים בתחום ברחבי העולם, לכנס שארגנה ליגת לה לצ'ה ישראל. הוא נשא הרצאות מרתקות בכמה בתי חולים בארץ, הרצאות שאליהן הוזמנו רופאים, אחיות, יועצות ומדריכות הנקה וגם הקהל הרחב. אני זוכרת היטב איך בבית החולים הדסה הגיע רק מספר סמלי של רופאים צעירים, הסתובבו ליד שולחן הסנדוויצ'ים, טעמו מפה ומשם, ועד סוף ההרצאה הראשונה כבר לא נותר כמעט אף אחד מתוכם (האולם היה מלא בדי אנשים שטרחו ובאו וזכו לשמוע אותו מרצה – מעבר לידע ולמקצוענות, האיש יודע לדבר). סביר להניח שסימילאק תציע כיבוד מפתה יותר, והרופאים ייצאו גם עם אי-אלו מתנות חביבות. עצוב, אבל ככה זה עובד. ידוע כבר שכל איש צוות רפואי שמחלק דוגמיות של תמ"ל מסוים, שווה לחברות התמ"ל אלפי שקלים, אז לסימילאק כדאי מאוד שהרופאים האלה ישמחו להניח במרפאה שלהם, במקום גלוי ונגיש, קופונים, ברושורים וכו'.

גיגלתי קצת ומצאתי את הקוריקולום של הקורס הזה. והרי הפתעה לא נעימה: הראשון ברשימת חברי הסגל של התכנית הוא לא אחר מאשר פרופ' רענן שמיר, "Co-Chairperson, P-TNT Editorial Board". פרופ' רענן שמיר, מנהל המכון הגסטרואנטרולוגי בבי"ח שניידר. את שני התארים האלה כותבים באתר של סימילאק. ואני זוכרת עוד שני תארים שלו: פרופ' רענן שמיר, ממנסחי התדריך לתזונת תינוקות של משרד הבריאות, זה שבו נכתב "אין התמ"לים מהווים תחליף, במלוא המובן האיכותי של המלה, לחלב אם". אותו פרופ' רענן שמיר שחבר גם ב"מועצה המדעית" שמלווה את "מכון מטרנה למחקר ולקידום תזונת התינוק". מטרנה, סימילאק, משרד הבריאות, שניידר – מה קורה פה?

אגב, גם פרופ' מתי ברקוביץ, שחתום על מכתב ההזמנה לקורס של סימילאק, חבר באותה מועצה מדעית. שמייעצת למטרנה. שנאמר, טוֹב אֲשֶׁר תֶּאֱחֹז בָּזֶה, וְגַם-מִזֶּה אַל-תַּנַּח אֶת-יָדֶךָ.

וזו לשון המכתב הנלווה להזמנה:

= = = = = = = = = =

מאז ומתמיד, אבוט רואה לנגד עיניה את החשיבות הרבה שבקידום המודעות לנושא תזונת ילדים, ופועלת באופן רציף ליצירת מענה לצרכים בתחום זה.

אנו גאים בפועלנו ובמחויבויות לצד השותפויות הרבות שיצרנו, אשר קידמו באופן משמעותי את הטיפול התזונתי בתינוקות ופעוטות בישראל ובעולם.

כחלק ממאמץ מתמשך זה, אנו מפגישים מובילי דעה, במטרה לדון בגישות המדעיות והעדכניות ביותר בתזונת ילדים.

אנו מכירים בחשיבות תפקידך כמוביל/ה בחינוך ובלימוד רופאים בתחומים אלו. יחד עם זאת, אנו מודעים לפער הקיים בתוכניות לימודי הרפואה העוסקות בתזונת ילדים, ולכן אנו מחוייבים להטמעת נושא זה בשיתוף עם הקהילה הרפואית.

אבוט פיתחה תוכנית חדשה ובלעדית בשיתוף פעולה עם צוות מומחים בינלאומי לתזונה, התוכנית נקראת Pediatric Total Nutrition Therapy (P-TNT)

תוכנית ה-Pediatric TNT הינה בת יומיים, ומתמקדת בקידום הטיפול התזונתי בילדים.

תוכנית הלימוד נערכת בקבוצות קטנות ומורכבת מהרצאות, תיאורי מקרה וסדנאות, בנושאים כגון:

* הצרכים לגדילה והתפתחות

* ניטור והערכת מצב תזונתי בילדים

* חלב אם – תכולה ותכונות תזונתיות

* פגים – תזונה וטיפול

* עקרונות התמיכה התזונתית בילד

* תפקידה של ההזנה האנטרלית ופרה-אנטרלית

* גסטרואנטריטיס חריפה, בעיות האכלה, השמנה ועוד.

האיגוד הישראלי לרפואת ילדים חרט על דגלו את נושא ההשתלמות בתחומים שונים. השתלמות זו חשובה מאד ואין ספק כי תעניק ידע רב למשתתפים בה.

הינך מוזמן לחלוק את מומחיותך עם עמיתיך, באירוע השקת תוכנית ה-Pediatric TNT. מצורפת בזאת הזמנה עם פרטי האירוע.

נציגת סימילאק-אבוט תיצור איתך קשר על מנת לאשר את השתתפותך בקורס זה.

נשמח לראותך.

= = = = = = = = = =


פוסטים קשורים

הצג הכול

למה הבקבוק שלך גדול כל כך?

ב-24 השעות הראשונות לחייהם, תינוקות שיונקים הנקה מלאה יאכלו בממוצע 37 מ"ל – לא בארוחה אחת – לאורך כל היממה. זה הגיוני, מאחר שגודל הקיבה שלהם באותן 24 שעות ראשונות נע בין 5 ל-15 מ"ל, ולהבדיל מקיבה בוגר