מה קופת החולים שלך עושה למען ההנקה? (בקשה)

בעקבות סיפור מכבי ואופטימיל (ראו רשימות אחרונות) אני מנסה לרכז עדויות לפעילות חברות התמ"ל בשיתוף עם הממסד הרפואי. אם ילדת בשנה-שנתיים האחרונות, אשמח מאוד לדוגמאות מפורטות:

מה אתן רואות במרפאות, בבתי חולים, בתחנות טיפת חלב? האם קיבלתן מתנות של דוגמיות או קופסאות או חומר הסברה לאחר הלידה כבר בביה"ח? האם ראיתם מוצרים פרסומיים בתחנות/מרפאות/בתי"ח? (מוביילים, לוחות שנה, ספלים, מצעים וכל דוגמה אחרת…). אנא פרטו דוגמאות מהשנה-שנתיים אחרונות בלבד.

אפשר לפרט כאן בתגובות בבלוג או לשלוח אליי ישירות למייל. סודיות מובטחת.

ותגובה ממכבי לפנייתה של אחת מקוראות הבלוג (תודה לך!):

קיבלתי את פנייתך דרך נציבת פניות הציבור של מכבי. אני מעריכה את פנייתך אלינו, ואת עצם תשומת הלב בכתיבה אלינו. עניינית,מכבי כארגון בריאות אכן מעודדת הנקה ומעמידה לרשות האימהות הטריות, מערך וסיוע לנושא בתחנות לאם ולילד.

בתחנות אלה, נמצאות מדריכות הנקה מוסמכות אשר מעודדות הנקה ויש לנו אף מספר יועצות הנקה מוסמכות (IBCLC). וכראייה לכך, אחוז המניקות בטיפות החלב של מכבי עד גיל 6 חודשים גבוה ביותר. יתרה על כך, כתבנו ספרית בריאות ייחודית בנושאי בריאות ורפואה ובה פרק שלם לנושא חשיבות ההנקה, אשר ניתן ליולדות הטריות.

עם זאת, ידוע כי ישנן נשים רבות אשר אינן יכולות להניק ועליהן להשתמש להזנה בתחליף חלב אם, כמו גם, שלבים בהתפתחות הילד אשר דורשים העברה מהזנה נוזלית למזון מוצק, ואין אנו יכולים להתעלם מהן.

אני דוחה את טענותיך בנוגע "לבורות" של מכבי בנושא. מכבי מוכיחה מידי יום את האחריות הרפואית והמקצועית, בפרישת שירותי בריאות ורפואה, רופאי ילדים מומחים, מכונים להתפתחות הילד ועוד. ולראיה – אנו הקופה הראשונה והיחידה אשר הכניסה את חיסון הפרבנר בעלות של 62 ₪ לתינוקות עד גיל שנתיים, הרבה לפני שקופות אחרות ומשרד הבריאות הכניסו חיסון חשוב זה. כנ"ל חיסון הרוטה, ועוד טכנולוגיות ותרופות לטובת בריאות של ציבור התינוקות, האימהות ובני המשפחה.

אני מבינה את חשיבות הנושא בעיניך, כך גם אנו. אך אנו ערים גם למציאות אשר מחייבת לעיתים להשתמש בתחליפי חלב בעת הצורך. אני תקווה כי הצלחתי להאיר עבורך את הנקודה, וכעת תנוח דעתך כי אנשים אחראיים אנחנו. אני מודה לך על פנייתך ומעריכה מאוד את מחויבותך לנושא ההנקה


פוסטים קשורים

הצג הכול

למה הבקבוק שלך גדול כל כך?

ב-24 השעות הראשונות לחייהם, תינוקות שיונקים הנקה מלאה יאכלו בממוצע 37 מ"ל – לא בארוחה אחת – לאורך כל היממה. זה הגיוני, מאחר שגודל הקיבה שלהם באותן 24 שעות ראשונות נע בין 5 ל-15 מ"ל, ולהבדיל מקיבה בוגר