בובה יונקת, מי שישמע

באיחור מסוים אני מתייחסת לנושא שחולל סערה קטנה בפורומי הורים: חברה ספרדית התחילה לשווק בובה של תינוקת יונקת: היא עושה תנועות מתאימות עם הפה, משמיעה קולות, ולקופסה שלה מצורפת אפילו מעין חולצה שבעלת הבובה הפעוטה יכולה ללבוש ולהניק באמצעותה. שלא נדע, איזה תגובות קיבלה הבובה הזו, איזה צפי להשחתת נפשן הרכה של הילדות, לעידוד הריונות של בנות עשרה, מה לא.

בסרטון המצורף באתר מאקו נרשם זעזוע של כל משתתפי הפאנל, כולל הבלונדינית עם החולצה שנלקחה כנראה מארונה של ילדה בת חמש כלשהי, שמגינה בהתרגשות על זכותן של ילדות להיחשף למודלים מהוגנים בלבד, כפי הנראה.

טוב, אין הרבה מה לומר בעניין, לטעמי. אני רק אשתף בכמה תמונות מאתרים שמוכרים צעצועים אחרים לילדים, ואשאיר לכם לתהות על השפעתם של אלה על עולם הדימויים והרגלי ההורות של ילדות המשחקות בצעצועים אלה, שאיש אינו מוחה כנגדם.

עדכון לגבי שיתוף הפעולה של מכבי ואופטימיל:

ידוע לי על בית חולים אחד לפחות שבו הופסקה חלוקת הערכות בעקבות התערבות משרד הבריאות. אם ילדתן לאחרונה ואתן מבוטחות מכבי, אשמח אם תעדכנו בטוקבקים אם קיבלתן את הערכה בבית החולים שבו ילדתן, או ישירות דרך הקופה.

כנ"ל אם קיבלתן דוגמיות או ממש קופסאות (לא קופונים/שוברי הנחה, אלה עדיין מאושרים עפ"י הנחיות משרד הבריאות) בבית החולים. שמעתי על בי"ח אחד בירושלים שבו קיבלו יולדות קופסאות תמ"לים (לא אופטימיל) בימים אלה, אבל אשמח לאישור מכלי ראשון.

מפגשי "קפה על חלב" חוזרים

מפגשים בוקר קבוצתיים לשאלות ותשובות על הנקה, אצלי בהרצליה, אחת לשבועיים. פרטים נוספים והרשמה – במייל.


פוסטים קשורים

הצג הכול

למה הבקבוק שלך גדול כל כך?

ב-24 השעות הראשונות לחייהם, תינוקות שיונקים הנקה מלאה יאכלו בממוצע 37 מ"ל – לא בארוחה אחת – לאורך כל היממה. זה הגיוני, מאחר שגודל הקיבה שלהם באותן 24 שעות ראשונות נע בין 5 ל-15 מ"ל, ולהבדיל מקיבה בוגר