אז הילדים ינשמו קצת חומרים מסרטנים, מה קרה

כיתה א' 2, הכיתה של הבן שלי, חוגגת עכשיו מסביב למדורה. התייצבנו שם בשבע עם שני ק"ג , חומוס וכמה תפוחי אדמה, והלכתי להציץ על המדורה.

חרוט יפה וגבוה, מוכן לגפרור. מורכב בחלקו ממגירות מצופות פורמייקה, מדפי MDF, דלתות עץ צבועות. בדיוק הדברים שכבכל שנה מודיעים בחדשות שלא כדאי להשתמש בהם, מאחר שהם פולטים חומרים מסרטנים לאוויר. לא נעים ללכת ולפרק משהו שמישהו אחר בנה, בלי לדבר על זה, נכון? אז ניגשתי לאמהות מהוועד, והן שלחו אותי לגברים שבנו את המדורה. ניגשתי לחבורה של גברים שעמדו שם, ומשכו בכתפיים כשאמרתי להם מה שאמרתי. אחד הציע שאם זה מפריע לי, שאוציא משם את המרכיבים הבעייתיים. אין בעיה, ניגשתי למדורה. הספקתי להעיף הצדה פריט אחד, ואז ניגש אחד האבות האחרים, שטען ששלחו אותו לומר לי ש"למה אני מקלקלת". אה, באמת סליחה שאכפת לי שגם הילד או הילדה שלך ינשמו את הרעל הזה.

את המהפכות שלי אני עושה במקומות אחרים ובדרכים אחרות. חזרתי לאמא מהוועד ואמרתי שאנחנו הולכים הביתה כשהמדורה תתחיל לבעור. בינתיים הספקתי לדבר עם כמה הורים נוספים. שניים-שלושה אפילו חשבו שאני צודקת, אבל לא הצליחו לגייס בעצמם ובאחרים מספיק החלטיות לפעול. רק כרקע אני אציין שזו כיתה שיש בה מספיק הורים אקדמאים, בעלי מקצועות חופשיים וכו'. השמיעו טענות קלושות של "נו, זה רק ערב אחד", ו"גם במדורות האחרות יש פורמייקה". בסדר, שיהיה להם לבריאות. לי לא מתחשק לבלות כמה שעות בקירבה גדולה שכזו לענן של חומרים מזיקים. ויש לי אחריות בעניין כלפי ילדיי. ניגשתי לילדים והסברתי שתכף הולכים, ולמה. חשבתי שיהיו מחאות, אולי אפילו בכי. אבל לא. מתברר שלפעמים ילד שעוד לא מלאו לו שבע יכול להבין בקלות מה שמבוגרים מתקשים. הקטן, בתמימותו, ניגש לחברו הטוב וניסה לשכנע אותו שילכו ויזהירו את שאר הילדים.

אה, ואם תהיתם אם יש לרשימה הזו קשר להנקה – אז, כן, יש בהחלט. כי ככה זה, כשאתה מעדיף להחליק ולהמשיך הלאה ולא לדעת את מה שהורס לך, לילדים שלך ולכולנו את הבריאות. ככה זה בל"ג בעומר, וככה זה כל השנה. חג שמח.


פוסטים קשורים

הצג הכול

למה הבקבוק שלך גדול כל כך?

ב-24 השעות הראשונות לחייהם, תינוקות שיונקים הנקה מלאה יאכלו בממוצע 37 מ"ל – לא בארוחה אחת – לאורך כל היממה. זה הגיוני, מאחר שגודל הקיבה שלהם באותן 24 שעות ראשונות נע בין 5 ל-15 מ"ל, ולהבדיל מקיבה בוגר